Autor: Vlatka Crnković, 27. 12. 2013.

U četvrtak, 19. prosinca 2013. godine, s početkom u 18 sati, održana je Božićna priredba u Kongresnoj dvorani hotela Adriatic.

Dvorana je bila popunjena do posljednjeg mjesta i svi su s nestrpljenjem iščekivali početak priredbe.

U uloge pjevača, plesača, svirača, glumaca i recitatora upustili su se učenici Matične škole Rikard Katalinić Jeretov te Područnih škola Ičići i Veprinac.Program je bio raznolik, a za to su se pobrinuli njihovi voditelji: Ljerka Knežević, Danijela Simčić Bakunić, Ingrid Maleš, Lidija Boras, Dolores Varljen, Sanja Albaneže, Lili Božičević, Gordana Bartulović, Bojana Lanča, Dolores Mance, Norma M.Čučak i Fredi Glavan. Točke programa najavljivale su Mia Lanča i Eleonora Glavan. Svi izvođači ispraćeni su gromoglasnim pljeskom.

Tom prilikom svečano je objavljena pobjednica natječaja za izradu loga Školskih preventivnih programa u suradnji s koordinacijom akcije Grad Opatija – prijatelj djece. Zamjenik gradonačelnika, gospodin Fernando Kirigin, nagradu je uručio pobjednici  Gali Zukić, sudionici likovne radionice Grad, Društva Naša djeca.

Gosti su sa smiješkom na licu izlazili iz dvorane, a mnogi su iskoristili priliku da  na izlazu kupe prigodne rukotvorine učenika nižih razreda.