Autor: Saša Bačić, Ivana Golubić, 27. 12. 2013.

Naši učenici četvrtog razreda su tokom prosinca 2013. godine posjetili Policijsku postaju Opatija, u sklopu preventivnog programa ''Zajedno više možemo'' koji se provodi zahvaljujući suradnji s MUP-om Primorsko-goranske županije i Policijskom postajom Opatija.

Drugi dio programa će se provesti u proljeće 2014. godine kada će se organizirati posjet učenika ''Sajmu mogućnosti'' u Rijeci.

Učenici svih razrednih odjela četvrtog razreda su tokom prosinca 2013. posjetili Policijsku postaju Opatija u kojoj su poslušali zanimljivo predavanje o radu pojedinih policijskih službi i zaštitnoj ulozi pojedinih zakonskih odredbi koje reguliraju zaštitu djece i maloljetnika, štetnim posljedicama činjenja vandalizma i konzumiranja sredstava ovisnosti, postupanjima policije u takvim slučajevima te o pravilnim načinima postupanja u rizičnim situacijama. Učenici su također dobili priliku razgledati Policijsku postaju Opatija i družiti se s policijskim službenicima.

Ovo predavanje je bilo jedna od aktivnosti kojima smo obilježili ''Mjesec borbe protiv ovisnosti'', a koji je trajao od 15. studenog do 15. prosinca.