Autor: Vlatka Crnković, 13. 12. 2013.

Hrvatski muzej turizma, u sklopu Festivala čokolade, 8. prosinca 2013.godine u vili Angiolina  organizirao je nastup Jasne Held, pripovjedačice bajki.To je bio prvi nastup svjetski poznate pripovjedačice iz Dubrovnika u Opatiji.

Ova vrsna umjetnica od 1994. nastupa kao pripovjedačica bajki i priča te lutkarica. Godine 2004. sudjelovala je na susretu Europskih pripovjedača bajki EPOS u Njemačkoj te na festivalima pripovijedanja bajki i priča u Velikoj Britaniji i Austriji. Na svim tim nastupima pripovijedala je tradicionalne priče i bajke odraslima, na engleskom jeziku.Pripovjedački teatar iz Velike Britanije uvrstio je među 10 odličnih europskih pripovjedača izvan Velike Britanije.

Dječjoj i odrasloj publici u Opatiji predstavila se dvjema pričama: Zašto je more slano? i Pričom bez naslova. Vrlo dojmljivim nastupom oduševila je i velike i male od kojih se oprostila rečenicom:  Čiča mića gotova je priča. Tko se priče još sjeća, njega prati sreća.