Autor: Saša Bačić, Vlatka Crnković, 18. 11. 2013.

Po završetku književnoga susreta, koji je, u sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, upriličen 6. studenoga u knjižnici Škole, poznati književnik Tito Bilopavlović zadržao se u kratkom srdačnom razgovoru s učenicima Karlom Brckanom i Lukom Vrkićem, članovima Novinarske skupine. Tom prilikom, osvrćući se na činjenicu da se određeni broj učenika u raščlambi lektirnoga djela koristi internetom, neki čak i ne pročitavši djelo, učenicima je uputio  pisanu poruku koju iznosimo u cijelosti.