Obilježen Dan škole

Autor: Petra Peloza, 24. 4. 2013.

U petak, 19. travnja 2013. godine, svečano je obilježen Dan škole. U 18 sati u školskoj dvorani sakupio se značajan broj uzvanika, učenika, roditelja, djedova i baka koji su s nestrpljenjem čekali da pogledaju još jednu  zanimljivu i kreativnu priredbu, pripremljenu uz  puno truda, odricanja i stvaralačke energije.

Ovogodišnji Dan škole bio je na temu raznih bajki čime je ujedno obilježena 200. obljetnica  tiskanja prve zbirke braće Grimm. Toga dana u školi su se našle  mnoge princeze, vitezovi, vještice, patuljci i svi dobro nam znani likovi iz najdražega štiva našega  djetinjstava. Na priredbi su sudjelovali školski pjevački zborovi, lutkarska skupina, učenici područnih škola Veprinac i Ičići, „Profići“  s pridruženim učiteljskim zborom OŠ Gornja Vežica, Vokalna skupina Octachord, glazbena škola „Tarla“ te naši dragi gosti iz prijateljske OŠ Nedelišće. Sve točke bile su popraćene gromoglasnim pljeskom i izrazima simpatije.

Uz to , uzvanici i svi ostali gosti mogli su posjetiti i izložbu na temu Kamelija – simbol Opatije. Izložba je bila postavljena u holu i knjižnici  škole te je i ovaj put svjedočila o mašti, talentu i kreativnosti učenika i njihovih voditelja.

Nakon priredbe za sve uzvanike, sudionike u pripremanju priredbe i sve djelatnike, proslava se nastavila do kasnih večernjih sati, uz zakusku, ples i glazbu.

Petra Peloza, 7.a

Dan škole 19.4.2013.