CAP program za roditelje

Autor: Tanja Sudiskas, 10. 4. 2013.

Na roditeljskom sastanku koji je  održan 4.4.2013. u glavnoj zgradi i 10.4.2013. na zajedničkom roditeljskom sastanku tri razreda u PŠ Veprinac roditelji su upoznati s CAP programom prevencije zlostavljanja djece (akronim od Child Assault Prevention)  i njegovim ciljevima.

Program osigurava cjelovit pristup prevenciji zlostavljanja. U njegovom provođenju sudjeluju svi odrasli (osoblje i roditelji) i djeca jedne generacije (1.-4.razred).  U igrokazima se predstavljaju  tri najčešće situacije zlostavljanja (vršnjak nasilnik protiv djeteta, nepoznata odrasla osoba protiv djeteta, poznata odrasla osoba protiv djeteta). Djeca uče prepoznati potencijalno opasne situacije (kroz igranje uloga, vođene grupne diskusije), što mogu sama učiniti u opasnoj situaciji i uvježbavaju osnažujuća ponašanja. Program također upućuje djecu gdje u lokalnoj zajednici mogu naći podršku za sebe uvijek kad se osjećaju nesigurno, uplašeno i uznemireno nečijim ponašanjem.

Mame drugaša iz zgrade Volosko i tata učenice iz PŠ Ićići te  dio roditelja učenika PŠ Veprinac: