BOŽIĆNA DOGAĐANJA U PŠ VEPRINAC

Autor: Tatjana Bonazza Čekada, 30. 12. 2021.

Da je vrijeme Božića, vrijeme koje u ljudima budi blagost, mir i neku posebnu dobrotu, uvjerili smo se i u našoj školici.

Svi zajedno, potrudili smo se  da nam ovo predblagdansko vrijeme prođe u zajedništvu, pomaganju, izrađivanju ukrasa, ukrašavanju škole i okoliša, pjevanju, plesu i pisanju čestitki i pisama.

Ponosni smo što smo uspjeli snimiti pjesmu „Boriću naš“ koju je na čakavski prevela učiteljica Sanja Albaneže, učiteljica naših drugaša, koji su smislili koreografiju za ovu pjesmu.

Prvaši su pokazali talente u plesu i pjesmi, a Rafaelova mama uspjela je organizirati kreativnu radionicu izrade ukrasa za bor koji krasi Covid odjel riječkog KBC.

Naši trećaši, s učiteljicom Tatjanom, pisali su  i slali pisma i čestitke svojoj rodbini i prijateljima, a četiri čestitke otišle su na posebne adrese. Učenici su se sjetili djece koja nisu sa svojim obiteljima, kao i onih koji leže bolesni. Pisali su pisma djeci u Dječju bolnicu Kantrida i Domu „Ivana Brlić Mažuranić“ u Lovranu . Dvije čestitke poslali su onima s kojima često i jako rado surađuju, a to su DND Opatija i JU PP „Učka“.

Toliko su bili dobri i vrijedni da ih je i sam Mikula posjetio i ostavio darove u velikom košu.

Na kraju, svima vama želimo sretne blagdane, uz želju da nam budete zdravi, sretni i ispunjeni !

SRETNU NOVU 2022. GODINU  OD SRCA VAM ŽELE VAŠI LEPRINČANI!