SRETAN BOŽIĆ!

Autor: Željka Božić Kučić, 23. 12. 2021.

U ovim božićnim danima svatko može preuzeti na sebe dobrotu i ljubav. Možeš ih preuzeti i ti, pa bio ne znam kako siromašan, isprazan i hladan. Takve su bile i jaslice. Imale su samo jednu prednost: bile su na raspolaganje. A to je u biti sve što se od tebe zahtijeva u ovim božićnim danima: biti otvoren!

Božić! Mir svim ljudima dobre volje! Mir i tebi, ma tko god bio, što god mislio i kakve vjere bio! Jer i ti nosiš duboko u srcu, možda nesvjesno, beskonačnu nostalgiju za izgubljenim rajem, nostalgiju za mirom, dobrotom i ljubavlju.

Traži dobrotu i ljubav prema drugima i naći ćeš mir. Božić znači da Božja ljubav postaje vidljiva u tvom srcu i u čitavom tvom životu. Božić nije ništa drugo do mir, ništa drugo do ljubav i dobrota svih ljudi na ovome svijetu.

Sretan vam Božić!