TERENSKA NASTAVA 2.I 3. RAZREDA PŠ VEPRINAC U BRODU NA KUPI

Autor: Tatjana Bonazza Čekada, 20. 12. 2021.

Svi znamo kako se iz knjiga, interneta uči, no učiti u prirodi - o prirodi, je ipak povlastica. Tako su učenici 2. i 3. razreda PŠ Veprinac  sa svojim učiteljicama, Sanjom Albaneže i Tatjanom Bonazza- Čekada obilježili Međunarodni dan planina u Brodu na Kupi. Terenska nastava organizirana je u suradnji s JU PP Učka, Mreža škola PP Učka i Prirodoslovnim muzejom Rijeka.

U pratnji ljubaznog domaćina, dr.sc. Boštjana Surine, učenici su razgledali Interpretacijski centar „PUTOVIMA FRANKOPANA „ i stalni postav „ DIVLJINA S POGLEDOM NA MORE .“ Ovakav vid interaktivne nastave opet se je pokazao  uspješnim i zanimljivim učenicima.

Naravno, na kraju smo se poigrali i uživali na snijegu i snježnim radostima. Puni dojmova vratili smo se u Veprinac i jedva čekamo nova putovanja, druženja i učenja.