VIRTUALNI SUSRET S KNJIŽEVNICOM I ILUSTRATORICOM ANDREOM PETERLIK HUSEINOVIĆ

Autor: Ljerka Knežević, 20. 12. 2021.

Kao projektni partneri eTwinningovog projekta Slikovnicom povezani  učenici 3. razreda PŠ Veprinac, 2. i 3. razreda PŠ Ičići i Čakavčići iz Voloskog  imali su u petak, 17.12. izuzetnu priliku i čast upoznati nagrađivanu ilustratoricu i autoricu mnogobrojnih slikovnica Andreu Peterlik Huseinović.

Saznali smo kako nastaje slikovnica, odnosno,  nastaje li prije priča ili ilustracija, koje su likovne tehnike najbolje za ilustracije,  koja je bila njezina prva slikovnica,  i još mnogo, mnogo zanimljivosti, a nama je najzanimljivije bilo otkriće da Jan Vjetroviti (naslov jedne od slikovnica) doista postoji. Na kraju druženja, svi su projektni partneri sudjelovali u igri Kolo sreće u kojem su Čakavčići učiteljice Gordane Popeškić osvojili  slikovnicu Jan iz bajke.

Iako virtualno, ovo je druženje bilo zanimljivo i ugodno i omogućilo nam je da barem na trenutak uđemo u prostor književnice i upoznamo  mjesto stvaranja jedne slikovnice.

Ljerka Knežević