SLIKOVNICOM POVEZANI-e Twinning projekt

Autor: Tatjana Bonazza Čekada, 10. 12. 2021.

Ove školske  godine , učenici 3. razreda PŠ Veprinac su sa svojom učiteljicom Tatjanom Bonazza – Čekada ušli u  eTwinning projekt  - SLIKOVNICOM POVEZANI.

U suradnji s partnerskom školom  OŠ Dolac stvaramo slikovnicu i to po određenim pravilima.

Polovicu slikovnice radimo mi pa je šaljemo partnerskoj školi, kako bi je oni nastavili.  Isto tako,  mi ćemo od njih dobiti njihovu započetu slikovnicu koju mi završavamo . Zgodno, zar ne?

Na kraju, u 5. mjesecu pokušat ćemo naše fizičke slikovnice oblikovati i u digitalnom  formatu.

Čitav razred je uključen, a svako dijete ima svoj dio zadatka. Ovakvim načinom rada pokušavamo promicati čitanje, pisanje, stvaranje, istraživanje,  suradničko učenje,  kritičko promišljanje, timski rad, kreativnost…

Naravno da nam je  krajnji  ishod važan, no važniji nam je naš put stvaranja slikovnice na kojem  nailazimo na raznorazne izazove koji nas grade i oblikuju.