ČAROLIJA ČITANJA U GODINI ČITANJA

Autor: Marijana Mavić, 9. 6. 2021.

Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 30. prosinca 2020. podržala prijedlog Ministarstva kulture i medija da se 2021. godina proglasi Godinom čitanja. Jednako kao što čitanje doprinosi razvoju društva, tako i društvo treba omogućiti usvajanje i razvijanje čitateljskih navika i oblikovanje kompetentnih čitatelja. U tom smislu Nacionalna strategija poticanja čitanja Vlade Republike Hrvatske promiče čitanje kao osobitu društvenu vrijednost. Naša školska knjižnica se uključila u s projektom Čarolija čitanja. Knjižničarka Lorena Mrvčić Fućak osmislila je aktivnosti za učenike 4.a razreda koji ne pohađaju vjeronauk. Svake srijede ujutro dolazili su u knjižnicu, čitali, vrijedno pisali, crtali, bojali, maštali, a bilo je tu i čaja i keksića. Kao inspiracija poslužio je sjajni Greg Heffley i njegov dnevnik. Nastali su brojni dnevnički zapisi, nove naslovnice i straničnici inspirirani Gregovim dogodovštinama. Na poveznici koja će vas odvesti na stranicu digitalne knjižnice možete pogledati kako su se zabavljali i kakva je čarolija nastala!