EKOLOŠKA RADIONICA

Autor: Marijana Mavić, 27. 2. 2021.

U srijedu, 24.2.2021., učenici 3.b razreda, koji pohađaju produženi boravak, sudjelovali su u ekološkoj radionici u trajanju od sat vremena. Ekološka radionica održala se u suradnji s udrugom Žmergo. Cilj radionice bio je utvrditi razliku otpada i smeća te upoznati učenike s pravilnim razvrstavanjem otpada. Navedenu radionicu vodila je predstavnica udruge Žmergo gospođa Diana Kovačić.

Učenici su sudjelovali u različitim edukativno-zabavnim aktivnostima, poput Memory igre na kartonima, „Školice“ s razvrstavanjem otpada u pravilne kutije (papir, plastika, e-otpad, metal), kuglanje, preskakanje vijače izrađene od plastičnih vrećica i slično.

Učenici su pozitivno evaluirali ekološku radionicu te je spontano nazvali „ekološkom igraonicom“.

Ameli Širola