Dobra djela učiteljica i učenika tijekom prosinca 2019.

Autor: Tanja Sudiskas, 23. 12. 2019.

Učiteljice Marina Crnković, Biljana Mušan, Tatjana Bonazza Čekada su  s učenicima razrednog odjela 3.b, 4.b, 1. razreda područne škole Veprinac te prof. Adriana Kranjac Mišković s učenicima 6.a, 6.b, 6.c, 6.d, 7.b i 8.b kroz prosinac 2019.  svojim aktivnostima promicali humanost, zajedništvo te inkluziju.

Vrijedne učiteljice i njihovi  učenici i nama ostalima su poticaj na konkretnu primjenu svih vrijednosti koje promičemo u svakodnevnom životu.

1.razred Područna škola Veprinac-darujte pohvalu, osmijeh,  zajedništvo

Predbožićno vrijeme obilježavamo čineći dobra djela. Adventski kalendar nije napunjen čokoladicama već porukama koje komentiramo i nastojimo ih se pridržavati. Izrađuju se i vunene kapice koje će se nakapati eteričnim uljem i pokloniti roditeljima i prijateljima. U drvene eko kolutove ugravirat ćemo poruke i njima ukrasiti tisu u školskom vrtu, a sako će ju učenik osobno potpisati.

Razredni odjel 3.b-darujte pomoć, pažnju, zajedništvo, sate, osmijeh

Blagdansku čaroliju obilježili smo pjesmom, plesom i zajedničkim druženjem. Štićenici iz Udruge osoba s invaliditetom za nas su izradili horoskopske znakove, a mi smo za njih pripremili od srca novčanu donaciju.

Razredni odjel 4.b-darujte pažnju, prijateljstvo, zajedništvo

Učenici su izrađivali prigodne čestitke s najljepšim željama upućenim svojim prijateljima.

Razredni odjeli: 6.a,6.b,6.c,6.d, 7.b,8.b-darujte pažnju, prijateljstvo, osmijeh, zajedništvo

Učenici kroz cijeli prosinac na početku sata izvlače papiriće s idejama dobrih djela koje mogu učiniti tijekom ovog mjeseca. Uključuju se prema vlastitim željama i o tome izvještavaju predmetnu nastavnicu.