AKCIJA "SOLIDARNOST NA DJELU"

Autor: Tanja Sudiskas, 18. 10. 2019.

I ove školske godine uključujemo se u akciju "Solidarnost na djelu" od 21.10.2019. do 15.11.2019. Ove godine se provodi 47. akcija pod motom "Ne dvoji ! Za drugoga izdvoji!". U školi sudjelujemo u akciji kroz bonove od 5,00 kn kao i prikupljanjem prehrambenih namirnica (sol, brašno, šećer) i hrana duljeg roka trajanja kao i higijenskih potrepština.

Jedna od najvećih akcija koju Hrvatski Crveni križ provodi od 1973.g.je sabirna akcija "Solidarnost na djelu". Tradicionalno je u listopadu provode sva društva Hrvatskog Crvenog križa.

Gradsko društvo Crvenog križa Opatija organizira niz zdravstvenih akcija na području Liburnije uz prikupljanje priloga građana u hrani, higijenskim potrepštinama i novčanim prilozima prodajom bonova zahvalnosti HCK numeriranih u apoenu od 5kn koji na poleđini imaju okrugli pečat CK Opatije.

Prikupljena novčana sredstva Gradsko društvo Crvenog križa Opatija ove godine raspoređuje za našu Socijalnu samoposlugu. Socijalna samoposluga pod nazivom “Market za potrebite” u Opatiji otvorena je 22. prosinca 2011. godine. Market je pokrenut kada se uvidjelo da postoji stalna potreba za otvaranjem mjesta gdje pomoć mogu potražiti osobe slabijeg imovinskog stanja iz  Liburnije.

Možemo donirati hranu (koja se može dugotrajno skladištiti; brašno, šećer, tjestenina, riža, ulje, konzervirana hrana)  i higijenski proizvodi (sredstva za osobnu higijenu)  te prilog kroz bon zahvalnosti od 5kn.

KUTIJA ZA ODLAGANJE HRANE: U PROSTORU GDJE SU DEŽURNI UČENICI.

TRAJANJE AKCIJE: DO 15.11.2019.