10. izložba Kamelija

Autor: Iva Kovačević, 20. 4. 2018.

Od 30. ožujka do 2. travnja, 2018. godine u Umjetničkom paviljonu Juraj Šporer održana je 10. izložba kamelija u organizaciji Udruge ljubitelja kamelija. 43 učenika OŠ "Rikard Katalinić Jeretov" su pripremili svoje likovne i literarne radove na temu kamelija koji su kasnije bili  vrednovani od strane stručnog žirija. Izložbu su pripremile profesorica Vanja Kusturin Zukić i učiteljica Marina Mavrinac Matulja.

Moramo napomenuti kako je na panoima bio izložen rad dugogodišnje pobjednice Laure Jurić, bivše učenice naše škole, sada učenice  Gimnazije Eugena Kumičića iz Opatije, koja nije mogla ne sudjelovati iako van konkurencije jer kako ona kaže „nedostajalo bi mi“. Nama je bila čast njezin rad staviti među ostale.

Prvo mjesto u kategoriji od 1. do 4. razreda osvojila je Vita Erceg, drugo  Dea Šepić, a treće Sara Bradičić, dok je u kategoriji od 5. do 8. razreda prvi bio Ivan Facan, druga Paula Matijević, a treća Karla Matijević. U kategoriji literarnih radova prvo mjesto osvojila je Pia Petričić Ferlin.

Novinarke Osnovne škole "Rikard Katalinić Jeretov" Opatija su u petak, 13. travnja 2018. intervjuirale najmlađu pobjednicu Vitu Erceg. Te im je ona ispričala o nastanku svoga rada te dojmovima nakon osvojene nagrade. Učenica je ponosno oko vrata nosila osvojenu medalju u obliku kamelije.

Intervju

Koliko si radila na svom crtežu?

Oko mjesec dana.

Gdje si radila?

U produženom boravku.

Jesi li bila jedina?

Ne, još osam učenika je sudjelovalo u natječaju.

Kako to da si se odlučila za bijelu boju kamelije?

Sve ostale kamelije su roze, a ja sam željela biti drugačija. Da ne bude sve jednako.

Kako si se osjećala kada si čula da je tvoj rad osvojio prvo mjesto?

Bila sam jako sretna i uzbuđena.

Što su rekli roditelji?

Bili su jako ponosni. (novinarka: Valeria Puž, 8. c)