Novi LED TV uređaji u zgradi Volosko

Autor: Fredi Glavan, 14. 11. 2017.

Danas, 14.11.2017., instalirali smo i u zgradu Volosko nove višefunkcionalne LED TV uređaje, kao i u matičnoj zgradi. Po stručnoj procjeni CARNet-a, mi kao škola smo pri samom vrhu opremljenosti IKT-om, što je rezultat suradnje s Gradom Opatija, CARNet-om i dobrog dugogodišnjeg planiranja s ravnateljem na čelu, kao istaknutg stručnjaka RH školstva u realizaciji velikog projekta e-Škole (član Upravnog vijeća CARNet i Radne skupine e-Škole). Po njegovim riječima, opremanje bilo kakvom IK tehnologijom je samo jedan od koraka stvaranja dobrih uvjeta rada svakom učitelju i učenicima. Ipak, ljudski faktor je presudan. Postoje učitelji i učenici koji postižu izvrsne rezultate i bez značajnije uporabe suvremenih tehnologija. Kao osoba koja ima sve ELA certifikate (e-Učenje), ravnatelj Fredi Glavan ističe kako svaka tehnologija ima svoje mjesto u učenju i ono mora biti opravdano, nikako nametnuto i zamjena za druge kreativne netehnološke postupke. Svakako će novi LED TV uređaji, koji su prezentacijski monitori za računalo, TV uređaji, CD/DVD reproduktori (u spoju s nastavničkim računalima), vanjski zvučnici i drugo, pomoći u nastavi i stvoriti potpuno nove nastavne situacije i mogućnosti. Kad su danas učenici vidjeli nove uređaje, nije izostalo veliko oduševljenje. Mi smo zaista e-Škola.