I JA ŽELIM ČITATI

Autor: Marija Malnar Zidarić, 9. 10. 2017.

Tijekom listopada, ususret Mjesecu knjige, školska knjižnica pokreće projekt I ja želim čitati u suradnji sa školskom logopedinjom Marijom Grašo Tolić. Dva put mjesečno po jedan sat posvetit će se učenicima koji imaju određene poteškoće u čitanju, točnije koji su ovladali tehnikom čitanja, ali još uvijek imaju izazove s razumijevanjem pročitanoga. Individualno ili u skupini do troje učenika radit će se vježbe predčitanja, čitanje prilagođenoga teksta te zadaci nakon čitanja, prilagođeni svakom ponaosob.

Vjerujemo kako će ovaj pilot-projekt donijeti pozitivna iskustva, a učenicima radost čitanja.