EUROPSKI DAN JEZIKA OBILJEŽEN SATOM U KNJIŽNICI

Autor: Marija Malnar Zidarić, 27. 9. 2017.

Učenici dvaju četvrtih razreda obilježili su Europski dan jezika 27. 9. (2. i 3. sat) istraživačkim satom u knjižnici upoznajući raznovrsne jezične priručnike (pravopise, rječnike…) u tiskanom i digitalnom obliku. Nakon uvodnoga dijela sata u kojemu ih je knjižničarka upoznala s osnovnim publikacijama koje koristimo kada želimo provjeriti značenja riječi ili kako se iste pišu, učenici su prionuli istraživanju u skupinama. Zaključno, iznoseći rezultate istraživanja zaključili smo kako su online izvori dostupniji i jednostavniji za korištenje te kako nam omogućuju da brže pronađemo informaciju, no kako nije zgorega znati gdje možemo pronaći i tiskanu knjigu u slučaju da tehnologija otkaže poslušnost.

Veselimo se nekim idućim istraživačkim satovima!