TRAVANJ POSVEĆEN KNJIZI

Autor: Marija Malnar Zidarić, 19. 4. 2017.

10. travnja održano je u školskoj knjižnici 1. školsko natjecanje u čitanju naglas za učenike od 1. do 8. razreda s ciljem promicanja kulture čitanja i popularizacije knjige. Sudeći po brojnosti prijavljenih učenika, njih 40, projekt se pokazao opravdanim, a učenicima i mentorima zanimljivim i poticajnim. Svaki učenik imao je maksimalno 5 minuta nastupa, od čega je u prve 2 minute trebalo obrazložiti odabir knjige koju će čitati u drugome dijelu nastupa, najviše 3 minute. Bila je to ujedno i preporuka ostalim učenicima za čitanje novih naslova. Svi prijavljeni učenici i mentori dobili su zaslužene zahvalnice,a pobjednici i poklon-slikovnice, učeničke uratke u izdanju Udruge Kalibra. Oni najbolji bit će upućeni na županijsku, a nadamo se, i nacionalu razinu natjecanja koje će se održati u listopadu 2017. u Narodnoj knjižnici i čitaonici Sisak koja je ujedno i pokrenula cijeli projekt.