TERENSKA NASTAVA „ZNANSTVENI PIKNIK“ U ZAGREBU, 23.9.2016.

Autor: Fredi Glavan, 22. 9. 2016.

PETAK 23.9.2016., UČENICI/E PETOG RAZREDA OTIŠLI SU NA TERENSKU NASTAVU „ZNANSTVENI PIKNIK“ U ZAGREB.

Pratitelji su bili: Radenka Korenjak (učiteljica geografije), Eduard Prijić (učitelj tzk), Dragana Karamarko (učiteljica tk), Danijela Simčić Bakunić (učiteljica rn), Fredi Glavan (ravnatelj Škole) i Etem Fazli (pomoćnik u nastavi).

Slijedi tekst preuzet s web mjesta organizatora.
[Zagreb, 13.12.2015.]
Četvrtu godinu uzastopce zagrebački je Znanstveni piknik, najveća manifestacija popularizacije znanosti u široj regiji ostavio potpun dojam i oborio nove rekorde. Uz to što je ove godine po prvi puta trajao dva dana, okupio je i najveći broj znanstvenih edukatora – njih čak pet stotina iz pedesetak organizacija, institucija, škola i muzeja. Na Pikniku su svoje edukacijske vještine uz domaće sudionike predstavili i gosti iz Italije, Poljske, Nizozemske, Srbije, Slovenije i Malezije. Posjetili su ga mali i veliki, više ili manje zainteresirani za znanost, ali svi su s njega odlazili jednako oduševljeni dojmovima.

„Sljedeće godine očekujemo još veći piknik, iako nas je ovaj oborio s nogu. Edukatori su vrlo vješti u pojašnjavanju, a najvažnije je da sve zvuči jako zabavno. Drugi put smo ovdje, a od sada postajemo redovni gosti. Hvala vam za ovako iznimnu manifestaciju znanosti“ - izjavio je tata Dinko u pratnji šestogodišnje Laure i trinaestogodišnjeg Filipa koji su posjetili Piknik na Zagrebačkom Velesajmu.

Organizatori su 'znanstveno procijenili' da je manifestaciju posjetilo preko 50 tisuća posjetitelja, kako vrtići i škole organizirano, tako i Zagrepčani s djecom, kao i gosti grada koji su mnogi potegnuli iz udaljenijih destinacija kako bi uživali u pokusima, predavanjima, radionicama i znanstvenim demonstracijama.

Ovogodišnji Znanstveni Piknik održan je pod visokim pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i glavnim pokroviteljstvom Grada Zagreba. Partneri organizatora bili su Mreža popularizatora znanosti, Institut Ruđer Bošković, CARNet . Ljetna tvornica znanosti i radijska emisija Znanost na eteru.
„Zahvaljujemo svim edukatorima, volonterima i posjetiteljima na podršci svojim sudjelovanjem i dolaskom“ - javila je Martina Kefeček, predsjednica Udruge profesor Baltazar ispred  organizatora Znanstvenog piknika.

Pročitajte o događaju na stranicama:

Krenuli smo na put u 8:00 h i vratili se, zadovoljni, sretni i puni dojmova u 18:00 h.

HRT 1 nas je snimio i objavio video reportažu, koju možete pogledati dolje. Izjave su dali i naši učenici Mia Janković i Borna Glavan iz 5.b razrednog odjela.

Izvjestitelj i vođa puta: Fredi Glavan, ravnatelj