Jan Ramač iz 2. b razreda napravio slikovnicu za opatijske vatrogasce

Autor: Serena Calderara Cvjetović, 4. 5. 2016.

Učenik Jan Ramač iz 2. b razreda napravio je slikovnicu Poziv vatrogascima koju je uručio opatijskim vatrogascima kao poklon za njihov 130. rođendan. U izradi njegove slikovnice pomogla mu je učiteljica Tatjana Bonazza-Čekada.

- Htio bih se zahvaliti DVD-u Opatija što me uče korisnim i lijepim stvarima. Toliko mi se sviđaju da bih i sam jednoga dana htio postati vatrogasac. Pozivam djecu da se priključe u DVD Opatija jer je to odlično. Hvala učiteljici Tatjani na pomoći oko moje slikovnice i što nas potiče da pišemo ono što volimo. Dragim vatrogascima DVD-a Opatija želim 130. godišnjicu njihova rada, istaknuo je Jan Ramač.

Na dan zaštitnika vatrogastva – Svetog Florijana 4. svibnja, je započelo obilježavanje 130. godišnjice Dobrovoljnog vatrogasnog društva Opatija. Svečanost je započela s misom u crkvi Svetog Jakova, a potom je uslijedilo otvaranje izložbe u vili Angiolini koju smo posjetili.