Opatijski sportski dan

Autor: Fredi Glavan, 2. 9. 2015.

U četvrtak 10. rujna 2015. godine s početkom u 8,45 sati na prostoru Sportske dvorane Marino Cvetković u Opatiji održat će se drugi po redu Opatijski sportski dan, manifestacija kojom će se ujedno obilježiti Hrvatski olimpijski dan.

Ovogodišnje izdanje Opatijskog sportskog dana održat će se pod motom “Reci DA sportu u Opatiji!”.

Na manifestaciji će biti predstavljena široka lepeza aktivnosti. Iako će naglasak biti na sportu, promovirat će se sve opatijske udruge koje su izrazile želju za sudjelovanjem, a njihova djelatnost obuhvaća sport, rekreaciju, aktivnosti za djecu, projekt Zdravi grad ili akciju Grad Opatija – prijatelj djece.

Prostor ispred dvorane bit će prigodno uređen improviziranim sportskim terenima i štandovima, na kojima će tridesetak sportskih klubova i udruga s područja grada Opatije demonstrirati olimpijske i druge sportove, promovirati zdrav način života te motivirati posjetitelje na bavljenje sportom i drugim izvannastavnim aktivnostima, a sve to uz bogat
edukacijsko-zabavni program.

Osnovni ciljevi manifestacije su edukacija i informiranje građana svih dobnih skupina o dobrobiti sporta i rekreacije te korisnog i zdravog provođenja slobodnog vremena, upoznavanje javnosti s lokalnom sportskom zajednicom te radom opatijskih udruga koje provode aktivnosti za slobodno vrijeme djece, uključivanje što većeg broja građana u sport (s naglaskom na djecu i mlade) te promicanje međugeneracijske solidarnosti.

Ovom prilikom Športski savez Grada Opatije predstavit će i brošuru „Reci DA sportu u Opatiji!“, u kojoj su navedeni svi aktualni i relevantni podaci o sportskim klubovima, s naglaskom na poziv mladima, a onda i svima ostalima, da se aktivno bave sportom. Osim što ima svojstvo statističke i dokumentarističke publikacije, brošura će poslužiti i kao svojevrsni vodič za roditelje, djecu i mlade koji se žele uključiti u aktivnosti i život opatijskih sportskih klubova. Unutar brošure mogu se pronaći svi aktivni sportski klubovi učlanjeni u Športski savez Grada Opatije, s osnovnim podacima o tome kako ih pronaći, kontaktirati i priključiti im se, bilo rekreativno ili s natjecateljskim ambicijama.