SU/FINANICRANJA OBVEZNIH UDŽBENIKA (Obavijest Grada Opatije)

Autor: Fredi Glavan, 7. 7. 2015.

OBAVIJEST RODITELJIMA I UČENICIMA GLEDE SU/FINANICRANJA OBVEZNIH UDŽBENIKA I RADNIH BILJEŽNICA KOJI NISU OSIGURANI ORGANIZIRANOM RAZMJENOM

ZA UČENIKE OSNOVNIH ŠKOLA ZA ŠK.GOD. 2015/16.

Na Kolegiju gradonačelnika održanom 6.srpnja 2015.godine usvojena je Odluka o Kriterijima za sufinanciranje nabave nedostajućih udžbenika za učenike/ce osnovnoškolskog uzrasta s područja Grada Opatije za školsku godinu 2015/16.

U nastavku je naveden postupak za ostvarivanje prava na su/financiranje obveznih udžbenika i radnih bilježnica za šk.god. 2015/16.

Pravo na sufinanciranje nedostajućih obveznih udžbenika i radnih bilježnica koji nisu osigurani organiziranom razmjenom imaju djeca koja ostvare pravo na besplatnu marendu.
Zahtjev za su/financiranje udžbenika bit će dostupan na web stranici Grada Opatije i u pisarnici do početka školske godine.
Uz zahtjev, potrebno je obavezno navesti popis nedostajućih udžbenika (za učenike O.Š. R.K.Jeretova iz Opatije popis po razredima također je dostupan na web stranici Grada i u pisarnici te treba samo zaokružiti nedostajuće udžbenike) koji sadrži naziv udžbenika, autora i nakladnika.
Roditelji imaju slobodan izbor pri odabiru dobavljača te udžbenike mogu odmah naručiti i platiti.
Uz zahtjev za besplatnu marednu, a koji se zaprimaju od 17.kolovoza 2015.godine, dostaviti i presliku plaćenog računa za nedostajuće udžbenike.
Ukoliko dijete ostvari pravo na besplatnu marendu, plaćeni iznos za nedostajuće udžbenike doznačit će se na račun roditelja koji obavezno treba naznačiti u zahtjevu.

Napominjemo da je razmjena udžbenika moguća tijekom srpnja i kolovoza u Društvu Naša djeca Opatija, radnim danom od 8 – 16,30 sati.

Za sve dodatne informacije i pojašnjenja, možete kontaktirati stručne službe Grada; tel. 680 145, 680 156 i 680 142.