Nagrađen projekt na Državnoj smotri i natjecanju GLOBE škola

Autor: Dragica Rade, 15. 5. 2015.

Državna smotra i natjecanje GLOBE škola održano je u Daruvaru od 11.-13. svibnja 2015. Sudjelovale su učenice Mara Paravić, 7,b,  Mia Lanča, 7.b i Eva Gärtner, 7b u pratnji mentorica  Radenke Korenjak i  Dragice Rade. U orijentacijskom natjecanju u konkurenciji 29 škola osvojili smo 16.mjesto, a projekt pod nazivom Utjecaj otpadnih voda iz zaleđa Ike na potok Banina je nagrađen kao iznimno uspješan projekt u kategoriji Voda. U izradi projekta je također sudjelovala učiteljica kemije Katica Seki, a projekt smo radili u suradnji s komunalnim društvom Liburnijske vode d.o.o. i voditeljicom laboratorija Alenkom Turković Juričić te javnom ustanovom Parkom prirode Učka i edukatoricama Martom Blažević i Andrejom Stojaković. Zahvaljujemo objema ustanovama na nesebičnoj pomoći. Projekt ćemo prezentirati u sklopu 6.hrvatske konferencije o vodama u Opatiji 21.svibnja.

Više o Državnoj smotri i natjecanju GLOBE škola možete pročitati na hrvatskim GLOBE stranicama

Mentorice:

Radenka Korenjak i Dragica Rade