BICIKLIJADA 2014.

Autor: Dragana Karamarko, 7. 10. 2014.

EUROPSKI TJEDAN KRETANJA

16. - 22. RUJNA

Europski tjedan kretanja inicijativa je Europske unije kojom se promovira širenje održivog načina prijevoza u gradovima te podizanje svijesti građana o potencijalnoj koristi na okoliš, zdravlje i kvalitetu života.

Obilježava se svake godine od 16. do 22. rujna te pruža mogućnost gradovima da promoviraju održive načine kretanja.

Cilj akcije je potaknuti svijest građana o potrebama promjene načina kretanja u urbanim sredinama, a posebice smanjivanju načina korištenja automobila u svakodnevnom životu.

U utorak, 7. listopada 2014. god. na školskom igralištu održana je BICIKLIJADA - međurazredno natjecanje u spretnosti vožnje biciklama (za 5.i 6., 7.i 8. razred) u organizaciji KŠR „Gorovo“ i OŠ „Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija.

Profesorica Dragana Karamarko izabrala je i bodrila učenike natjecatelje, a program je započeo u 10.30 sati na školskom igralištu.

Najuspješniji učenici su nagrađeni diplomama.

REZUTATI NATJECANJA IZMEĐU 5. I 6. RAZREDA:

dječaci

1. mjesto - LUKA ZORIĆ              6.A