Opatijska dječja priča

Autor: Petra Peloza, Vlatka Crnković, 12. 6. 2014.

Mnogi mališani, vrtićari, osnovnoškolci, srednjoškolci, mame, tate, none i nonići okupili su se u srijedu, 4. 6. 2014. ispred Vile Angioline kako bi proslavili Opatijski dječji dan. Već  osmu godinu Gradski koordinacijski odbor za provedbu akcije Grad Opatija – prijatelj djece organizira pregršt događanja za najmlađe stanovnike našega grada, a ove su godine pripremili glazbeno-scenski i likovni program u povodu obilježavanja europske godine usklađivanja obiteljskog i profesionalnog života.

Na samom početku, prigodnim riječima, skup su pozdravili gradonačelnik Ivo Dujmić,  dječja gradonačelnica Petra Peloza i načelnik PP Opatija Damir Brnas koji su potom dodijelili nagrade i priznanja za najuspješnije likovne radove natječaja na temu prevencije ovisnosti  kod djece koji je organiziralo Vijeće za prevenciju kriminaliteta Liburnije, MUP PGŽ i PP Opatija. Nagrađeni su učenici OŠ R.K. Jeretov Opatija Iris Matulja, Esenija Shkunnikova, Loren Kumičić, Ilona Suplina, Eleonora Glavan i Marta Čulić, a posebne su pohvale dobili Ivana Ivanić iz  V.C. Emin, Lovran te Nathalie Cunjak, Nikola Maslić i Virna Čehić iz OŠ Dr. A. Mohorovičić, Matulji. Na tradicionalnom koncertu Veliki i mali za Opatiju nastupile su Mažoretkinje Grada Opatija, glazbeno talijanska igraonica Girotondo, Glazbena škola Mirković i njihovi posebni gosti iz glazbene škole Jastrebarsko, mališani dječjih vrtića Opatija i Veprinac uz Dražena Turinu Šajetu, scenska radionica Gimnazije Eugena Kumičića, učenici Hotelijersko-turističke škole nagrađeni na međunarodnom GATUSU te učenici i profesori R.K. Jeretov koji su premijerno predstavili arije iz mjuzikla Putujemo kroz prošlost, nastalog u suradnji s OŠ Nedelišće i glazbenom školom Tarla prema povijesnom romanu Urota Zrinsko-Frankopanska.

Nakon promocije glazbeno-scenskih postignuća dodijeljene su nagrade za Naj dječje djelo 2014. pod motom Srce moje i ruke tvoje nek’ cijeli svijet dobrotom osvoje kojim se potiče solidarnost i humanost djece u zajednici. Učenici David Laginja, Rene Turković, Dominic Dino Mišić, Leon Maul i Noa Tubić nagrađeni su za volontiranjeu samoinicijativnoj akciji čišćenja podmorja u opatijskoj lučici Tri mulića,  prilikom koje su izvukli 300 kg otpada te pokazali kako se volonterskim radom može puno učiniti za svoj grad.

Program je završio karaokama koje je vodio Zdravko Tomić.

Napisala:

Petra Peloza, 8.a