Donacija udruge Žmergo

Autor: Vlatka Crnković, 11. 2. 2014.

Članovi udruge Žmergo 27. siječnja 2014. u školskoj knjižnici predstavnicima Škole predali su dva sunčeva kolektora. Kolektori  su rezultat trodnevne radionice koja se održavala od 24. do 26. siječnja u prostorijama Udruge, okupivši 20 znatiželjnika različite dobi i zanimanja.

Uz ravnatelja Fredija Glavana, kraćoj svečanosti nazočili su i učiteljica Tehničke kulture Dragana Karamarko, predstavnica udruge Žmergo Helena Traub,  zamjenik gradonačelnika Fernando Kirigin  te  4.c  s učiteljicom Dolores Mance.

Tom prilikom Ravnatelj je  podsjetio na vrlo uspješnu suradnju s udrugom Žmergo te  izrazio zadovoljstvo što se navedenom donacijom ostvaruje i dio Eko programa Škole kojim je definirana i izrada kućnoga sunčevog kolektora.

Zanimljivim informacijama gospođe Helene Traub i gospodina Fernanda Kirigina svi nazočni još jednom su osvijestili  iznimnu važnost korištenja sunčeve energije  kao i potrebu  izrade sunčevih kolektora.

Napisala: Paola Zukić, 7.a