25.11. MEĐUNARODNI DAN BORBE PROTIV NASILJA NAD ŽENAMA

Autor: Saša Bačić, Nada Lovretić, 25. 11. 2013.

Danas se obilježava Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama. Nasilje nad ženama je u porastu te je zbog toga vrlo važna edukacija i prevencija kod mladih osoba kako bi se pravilno usmjerio njihov životni stav.

Učenici osmog razreda tom su prigodom na dodatnoj nastavi iz povijesti, kod profesorice Liljane Host, raspravljali o položaju žena danas.

Profesorice hrvatskoga jezika su, kroz redovnu nastavu književnosti,  na biranim literarnim predlošcima upućivale na ovu problematiku. (Primjerice: Slavko Kolar Breza i  Luka Perković, Škrinja)

Prevenciji zlostavljanja se u školi posvećuje izrazita pozornost kroz mnogobrojne aktivnosti u redovnoj nastavi i izvan nje pa se o položaju žena govori kroz godinu a ne samo prigodno.

Nada Lovretić, pedagoginja